In het belang van wetenschappelijk onderzoek naar wat er gebeurt fulfilled appels als ze uitgedroogd zijn, heb ik een experiment gedaan.

Eigenlijk was pure nieuwsgierigheid de aanleiding voor het onderzoek – de appels moesten hoe dan ook worden gedroogd.

Om te werk te gaan: 4 appels werden geboord en gewogen vóór dehydratatie. Gewichten varieerden van 7 ounces tot 7,5 ounces. De appelschijfjes werden ongeveer 5-10 minuten geweekt in een mengsel van citroensap en h2o. Deze voorbehandeling hielp de textuur en voedingsstoffen te behouden en oxidatie (de verkleuring die optreedt tijdens het droogproces) te voorkomen.

Er werden vier dehydratortrays gebruikt, met één appel for every tray. Dit zorgde voor een nauwkeuriger appelgewicht na het drogen. De schalen werden in de dehydrator geplaatst in de volgorde waarin de appels werden gewogen.

  1. Lade 1: 7,25 ounce
  2. Lade 2: 7,50 ounces
  3. Lade 3: 7,00 gram
  4. Lade 4: 7,50 ounce

De appels werden ongeveer 13 uur gedroogd bij een temperatuur van 135 graden. Na dehydratatie werd elke appel opnieuw gewogen. De trays werden uit de dehydrator gehaald in de volgorde waarin de appels de eerste keer werden gewogen.

  1. Lade 1: 1,25 ounce*
  2. Lade 2: 1,25 ounce
  3. Lade 3: 1,00 ounce
  4. Lade 4: 1,25 ounce

*afgerond op de dichtstbijzijnde.25 ounce het werkelijke gewicht was iets minder

Gemiddeld verloor elke appel ongeveer 16,22% van zijn oorspronkelijke gewicht, satisfied een algemeen verlies van 16,24%. De 4 appels waren verdeeld in 9 kleine zakjes om ze gemakkelijk in lunchboxen te kunnen verpakken. Ze werden tot ze nodig waren in een serviescontainer bewaard.

Totale kosten van de appels op $ 1,99 for every pond, zonder klokhuis: $ 3,64. Het citroensap voegde een verwaarloosbare hoeveelheid toe. Totale kosten van de gedroogde appels: $ ,77 for each ounce.

Hoe verhoudt dat zich tot in de winkel gekochte gedroogde appels?

Er was maar 1 merk om te vergelijken – verrassend in zo’n grote supermarktketen. Een zak appelchips van 2,5 ounce kost $ 1,99, of $ ,80 for every ounce – in totaal $ ,03 minder dan zelfgemaakt.

Voordat u uitroept dat de besparing niet de moeite waard is om uw eigen uitdroging te doen, moet u overwegen wat u voor uw geld krijgt.

  1. Zowel de zelfgemaakte als de in de winkel gekochte appels waren de Golden Mouth watering-variëteit.
  2. De zelfgemaakte appelchips bestonden uit appels die waren voorbehandeld fulfilled citroensap en water.
  3. De in de winkel gekochte appelchips bestonden uit appels saffloer-, zonnebloem- en/of koolzaadolie glucosestroop suiker dextrose citroenzuur ascorbinezuur appelzuur en natuurlijke smaak.

Wat zit er in jouw lunchbox?

Disclaimer: Omdat de onderwerpen die in dit onderzoek werden gebruikt zeer beperkt waren, zijn eventuele conclusies mogelijk niet van toepassing op andere situaties. De resultaten zullen variëren, afhankelijk van de hoeveelheid sap die nog in de appels zit, het (de) merk(en) dat beschikbaar is voor vergelijking en de prijs van appels in uw regio.

Bron: Sonia D. Poehlein